Multiroom zintegrowany w inteligentnym domu

Obecnie multiroom staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, w którym stosowane są różne źródła dźwięku, dzięki którym można roznosić sygnał do różnych pomieszczeń. Najważniejszą korzyścią jest tutaj szansa na to, by w różnych pomieszczeniach można było słuchać różnych dźwięków z jednego systemu centralnego.

Takie systemy są w tym momencie już bardzo mocno zróżnicowane. Te najprostsze elementy pozwalają na włączenie i wyłączenie dźwięku w każdym pomieszczeniu przy zamontowanym jednym systemie centralnym. Inne bardziej rozbudowane systemy dają dużo więcej różnorakich możliwości ponieważ inne systemy centralne dają jeszcze więcej opcji.

Multiroom w systemie automatycznego sterowania

Jeśli chodzi o system multiroom to można go obecnie zamontować między innymi w systemie inteligentnego domu. Gdy będziemy w stanie bardzo dobrze zaprogramować taki system to w określonych godzinach będą się uruchamiały dźwięki w konkretnym źródle. Jest to rzeczywiście interesujące rozwiązanie, które może nawet zastępować nam budzi. Jeśli zastosuje się multiroom, to można słuchać jeden utwór przechodząc przez kolejne pomieszczenia. Gdy po przebudzeniu szybko wchodzimy do kolejnych pomieszczeń ulubiona piosenka zawsze może nam towarzyszyć. Oczywiście w tym samym czasie w poszczególnych pomieszczeniach mogą też być różne inne melodie. Gdy będziemy chcieli, by taka muzyka była również na zewnątrz budynku wystarczy jedynie pilot sterujący, którym może się stać również tablet czy smartfon. Wtedy nawet nie będziemy musieli wchodzić do pokoju czy mieszkania, by pojawił się na tarasie nasz ulubiony dźwięk.

multiroomDzięki systemowi multiroom można także zajmować się sterowaniem kontrolerami wideo. Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwala nam na to, by w jednym pomieszczeniu rozpocząć oglądanie filmu i skończyć je już w innym miejscu. Jeśli chcemy tak sterować całym systemem wystarczy starannie zająć się programowaniem i sterowaniem, które pozwoli nam podejmować takie działania i cały system multiroom stanie się dla nas rzeczywiście funkcjonalny.