Multiroom - multicentrum rozrywki

Inteligentne instalacje w domu to rozwiązanie, które doskonale się sprawdza w zakresie bezpieczeństwa jak i też praktycznych rozwiązań jakie się z nimi wiążą. Do takich instalacji zalicza się między innymi system określony jako multiroom, który jest systemem, dzięki któremu można rozprowadzać dźwięk do różnych pomieszczeń.

Jest to praktyczne rozwiązanie ponieważ z jednego systemu centralnego można do różnych pomieszczeń wprowadzać różne dźwięki. Wystarczy jedynie przygotować stosowne do tego głośniki oraz cały system sterujący. W ramach multiroom przygotowywane są zbiory utworów, które następnie przygotowane są na specjalny serwer, z którego są pobierane do odtwarzania przez system. Dzięki temu w ramach jednego dobrze zorganizowanego serwera można sobie wygodnie umieścić wszystkie interesujące nas filmy czy utwory muzyczne. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i rzeczywiście doskonale się sprawdza. Przez stosowanie takiego systemu wiele osób decyduje się między innymi na przygotowanie w swoim domu sprawnie funkcjonującego kina domowego, które daje również wiele wspaniałych możliwości użytkowych.

Płytoteka na serwerze

multiroom - panel dotykowyNajważniejszym elementem całego systemu będzie jednostka centralna, oraz przygotowane pod jej kątem źródło. To właśnie źródło może się opierać na specjalnie przygotowany serwerze, ale również na urządzeniu przenośnym czy telewizji kablowej. Jednostkę centralną można sobie umieścić w dowolnym miejscu nawet takim, które rzadko się używa. W każdym pomieszczeniu stosuje się oczywiście dodatkowo panele dotykowe, które można następnie wykorzystać, by sterować takim system i dopasować jego działanie do własnych oczekiwać. Jeśli chodzi o cały system multiroom to jego możliwości są rzeczywiście nieograniczone i warto taki system u siebie wykorzystać. Nie ma ograniczeń zarówno, jeśli chodzi o liczbę urządzeń do podłączenia jak i liczbę pomieszczeń.

Montaż podczas budowy

Myśląc o takim systemie w swoim domu warto pomyśleć o wykonaniu pierwszych prac już na etapie projektu. W ten sposób będzie można wcześniej wykonywać stosowne okablowanie takiego systemu i potem nie będzie konieczności wykonywania dodatkowych instalacji, ale zostanie już tylko podłączenie wszystkich urządzeń do gotowych rozwiązań.