Multiroom - koncert w całym domu

Multiroom to takie rozwiązanie, które obecnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jednocześnie dzięki niemu w każdym pomieszczeniu mogą rozbrzmiewać różne dźwięki. System taki powstał po to, by umożliwić każdemu słuchanie takiej muzyki, która będzie jemu odpowiadać z jednego systemu centralnego. Dodatkowo można także przenosić muzykę za sobą do innych pomieszczeń.

Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Nie trzeba już mieć kilku urządzeń audio. Wystarczy, by w każdym pomieszczeniu znalazły się stosowne sterowniki w ścianach. Zamiast kolumn przygotowuje się dobrze dopasowane głośniki, które montuje się w suficie. Dzięki temu systemowi można uzyskać komfort, estetykę i więcej miejsca. Dodatkowo przez panel sterowania, który można sytuować tam gdzie chcemy możemy wygodnie zmieniać utwory i kontrolować cały ten przygotowany system.

Zaplanuj wcześniej

Jeśli ma się w planach taki system to warto już myśleć o tym przy budowie domu. Późniejsza decyzja może sprawdzić, że prace adaptacyjne, które będą do wykonana okażą się zbyt trudne do zrealizowania i niestety mogą być dużo kosztowniejsze. Doskonałym rozwiązaniem może być połączenie tego systemu z systemem inteligentnego domu. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze wygodniej z takiego systemu korzystać.

Co takiego multiroom ma w sobie?

system multiroomNajważniejszym elementem takiego systemu jest zawsze jednostka centralna, której zadaniem będzie rozprowadzać dźwięk po wszystkich pomieszczeniach przez specjalnie przygotowane głośniki. Elektronika ma odpowiadać za to, że cały taki system będzie prawidłowo funkcjonował. Intuicyjnie Muzyka ma być dla nas przyjemnością, dlatego warto się zatroszczyć również o to, by korzystanie z takiego systemu było jak najbardziej wygodne i jego obsługa prosta i przyjemna. Dlatego cały system funkcjonuje niezwykle intuicyjne i dzięki temu jest tak praktyczny dla przeciętnego użytkownika.

Gdzie jest muzyka?

Utwory w systemie multiroom gromadzi się na specjalnie przygotowanych serwerach, na których może się znaleźć wiele tysięcy piosenek. Można tam wgrywać utwory zarówno ze źródeł zewnętrznych jak i też ściągać bezpośrednio z internetu.