Emotiva UMC-1 7.1 Przedwzmacniacz kanałowy/Procesor Przegląd

Ostatnio miałem okazję pracować na Emotivie UMC-1 w połączeniu z wzmacniaczami mocy Emotiva XPA-5 i XPA-2. To połączenie jest niesamowitą wartością. Procesor UMC-1 kosztuje 699 dolarów i posiada cechy wielokrotnie przewyższające jego cenę. XPA-5 kosztuje 799$ przy 200 watach na kanał, a XPA-2 kosztuje 799$ przy 300 watach na kanał. Każdy, kto rozważa połączenie procesora i wzmacniacza zamiast odbiornika zrobiłby dobrze, aby spojrzeć na tej marki.

UMC-1 zawiera doskonałą elastyczność w jego konfiguracji. Użytkownik może dostosować typowe poziomy kanałów i odległości. Gdzie jest wyjątkowy jest jego zdolność do regulacji częstotliwości zwrotnic i nachylenia dla każdego kanału w tak niskiej cenie. Wyrównanie graficzne jest również dostępne na każdym kanale. Domyślne tryby przetwarzania przestrzennego można ustawić dla każdego wejścia i każdego typu wejścia do tego wejścia.

Emotiva z trudem zdobyła oprogramowanie w UMC-1, aby było tak samo solidne jak droższe konkurencyjne produkty firm Denon i Integra. W tym czasie w wersji 7.02 firmware'u systemu jedynym zaobserwowanym problemem była utrata kanału centralnego i dźwięku głośników surround po zatrzymaniu filmu. Podejrzewam, że ten ostatni problem zostanie szybko naprawiony.

Dziwną cechą tego procesora jest to, że korekcja dźwięku subwoofera odnosi się tylko do kanału LFE, a nie do zarządzania basem zastosowanego do subwoofera. Miejmy nadzieję, że Emotiva zmieni to w przyszłości. W tym czasie użyłbym Rane PE-17 do korekcji subwoofera we wszystkich sytuacjach.

Ignorując te kilka problemów, które istnieją w tej kombinacji, jakość dźwięku była bajeczna po starannej ręcznej kalibracji systemu surround 7.1. Dekodowanie dźwięku w UMC-1 było wyjątkowe wraz z mocą wzmacniacza.